Revue Sel de la Terre

 In captivitatem redigentes omnem intellectum in obsequium Christi. (2 Co 10, 5)


SEL DE LA TERRE – SŮL ZEMĚ

INTELLIGENCE DE LA FOI – POROZUMĚT VÍŘE

Revue církevní nauky

Dnes je téměř nemožné formovat se v tomistické katolické nauce, to znamená ve společné nauce Církve. Neboť je to právo, a dokonce povinnost pro každého pokřtěného zkoumat zjevené depositum fidei s respektem a láskou, aby postupoval v porozumění své Víře.

Odkazy v současné situaci Církve

Světlo nemůže zářit, aniž by zahánělo temnotu. Jestliže chceme osvítit rozum, je nevyhnutelné odhalovat omyly, zvláště omyly dnešní doby. Odpovídajíc na přání, vyjádřené Mons. Marcelem Lefebvrem, « Sel de Terre » usiluje o vyvrácení « koncilních » omylů a jiných omylů, které dnes ohrožují katolickou inteligenci (evolucionismus, člověk-stroj, atd.).

Nástroj apoštolátu

V poušti a noci, kterou procházíme, musíme myslet na ty, kdo jsou beze světla nebo zranění na okraji cesty. Proto také « Sel de Terre » chce dát poznat a milovat poklady katolické pravdy všem, kteří je hledají s upřímným srdcem, a snaží se položit je na jejich dosah.

Zdroj křesťanské kultury

Velká katolická dogmata (Nejsvětější Trojice, Božství Ježíše Krista, Boží mateřství Panny Marie, atd.) se vtělila do křesťanské civilizace. A proto « Sel de Terre » chce také dát poznat křesťanské dějiny, civilizaci a umění, a navrhuje dokumenty a recenze knih a revuí, které pomáhají posuzovat pozemské skutečnosti sub specie æternitatis (ve světle věčnosti) pro přípravu obnovy Křesťanstva.

Škola spirituality a křesťanského života

Sůl je koření, které dodává chuť potravinám. Tomistická nauka není jenom nějaká věda, je moudrostí, která dělá chutnými pravdy Víry a živí vnitřní život. « Sel de Terre » se nechce pouze obracet na rozum svých čtenářů, ale živit jejich duši. A proto nabízí studie Písma Svatého a spirituality (milost posvěcující, přebývání Boha v duši, dědičný hřích, řeholní život, atd.).


« Sel de Terre » nevyžaduje žádnou speciální úroveň znalostí, ale je určena všem katolíkům, kteří chtějí prohloubit svou Víru.

Svatý Tomáš Akvinský O.P. Doctor Angelicus

« Sel de Terre » se staví pod patronát svatého Tomáše Akvinského O.P.
pro jistotu nauky a jasnost vyjadřování.

« Sel de Terre » se nachází v linii zápasu za Tradici v Církvi, podniknutém
J. E. Mons. Marcelem Lefebvrem.

Za vydávání revue « Sel de Terre » zodpovídají Otcové Dominikáni
z konventu v La Haye-aux Bonshommes v Avrillé ve Francii.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Sel de la Terre se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.